Ostatnie oceny dla wybranych win Domaine Saint Remy z Alzacji:

Domaine Saint-Rémy Riesling Alsace Grand Cru Schlossberg 2020 – 92 punkty

Bukiet z nutami przyprawionej gruszki, kremowej brzoskwini, skórki pomarańczowej i kwiatu cytrusa. Średnio zbudowane do pełnego. Jasne i skoncentrowane na podniebieniu z żywą i energiczną kwasowością oraz kredową teksturą. Świeże i rześkie na finiszu. Z biodynamicznie uprawianych winogron z certyfikatem Demeter. Pić lub trzymać. – James Suckling (22 grudnia 2023)

 

Domaine Saint-Rémy Pinot Gris Alsace Grand Cru Brand 2019 – 92 punkty

Aromaty kandyzowanych cytrusów i owoców pestkowych z nutami karmelu, świeżego miodu i suszonych kwiatów. Średnio do pełnego, bogate i średnio słodkie na podniebieniu o kremowej konsystencji i aromatycznym, miodowym finiszu. Z biodynamicznie uprawianych winogron z certyfikatem Demeter. Pić teraz. – James Suckling (22 grudnia 2023)

 

Domaine Saint-Rémy Pinot Noir Réserve 2022 – 90 punktów

Średnio głęboki grabnatowy kolor. Żywe aromaty czerwonych owoców z rozgniecioną śliwką, maliną, imbirem i goździkami z delikatną nutą dębu w tle. Na podniebieniu delikatna tekstura, świeże i żywe smaki owocowe z delikatnymi przyprawami i długim soczystym finiszem. Spójne, zrównoważone i przyjemne do picia.
– Andreas Larsson (maj 2023)

 

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram