Polecamy nasze nowe prosecco z winnicy Masottina!

Rodzina Dal Bianco z pasją produkuje wina od 1946 roku. Wszystko zaczęło się, gdy dziadek Epifanio nabył posiadłość Ai Palazzi w Gorgo al Monticano, obejmującą pięć hektarów winnic i gospodarstwo. Renowacja gospodarstwa ujawniła słowo MASOTTINA na jednej z oryginalnych ścian: MASOTTINA stała się wtedy nazwą firmy.
Adriano, najstarszy syn, dał nowy impuls do rozwoju firmy. Po studiach w starej, prestiżowej szkole enologicznej w Conegliano, zaczął inwestować rok po roku w najlepsze dostępne technologie do produkcji wina o niepowtarzalnym stylu i stałej jakości.
Później, Adriano i jego bracia stworzyli winiarnię Terre di Ogliano, gdzie obecnie powstają wina Masottina, centrum winifikacji unikalne na terytorium Prosecco.

Rodzinna tradycja jest obecnie kontynuowana przez trzecie pokolenie, które podąża śladami dziadka Epifanio, inwestując w ziemię, aby zwiększyć rodzinną powierzchnię upraw winorośli. Obecnie firma prowadzona jest przez Adriano i jego dwóch synów: Filippo, dyrektora ds. sprzedaży i Federico, wiceprezesa.
Z każdym zbiorem przez ostatnie 75 lat rodzina Dal Bianco odnawia swoje korzenie i inspiracje. Dla tej rodziny bycie winiarzami oznacza przekazywanie przez lata i pokolenia ciągłego dreszczyku emocji związanego z opieką nad cennymi darami Matki Natury.
Wina Masottina mają swoje korzenie w 280 hektarach winnic nabytych przez lata przez rodzinę. Uprawa winorośli jest wynikiem synergii pomiędzy stale wybiegającym w przyszłość podejściem i dbałością o pochodzenie, połączonych wspólnym tematem, który uwydatnia różne terroir. To właśnie te czynniki inspirują cały proces winifikacji, aż po ostateczną selekcję, aby stworzyć dobrze zbalansowane wina, o unikalnych cechach każdego z siedlisk.

Massotina jest również głęboko zaangażowana w ideę uprawy zrównoważonej, ekologicznej i szanującej środowisko, pracowników i konsumentów. Wszystkie wina są wegańskie, opakowania i etykiety są z materiałów recyklingowanych. Aktualnie prawie 90 hektarów winnic jest certyfikowana ekologicznie.

Pełna gama win Masottina w naszej ofercie: kliknij TU.

 

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Winnice Conegliano Valdobbiaddene DOCG

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram