Il Palazzo

Rodzina Banelli nabyła posiadłość Il Palazzo w latach 50. XX wieku. Były to trudne czasy dla okolicznych wsi, industrializacja i urbanizacja powodowały odpływ ludności do miast. Praca w winnicach wydawała się nieatrakcyjna. Jednak wizja rodziny była jasna: rewitalizacja i rozwój w kierunku produkcji wspaniałych win oraz budowanie wygodnej i naznaczonej historią destynacji turystycznej.

W roku 1976 rozpoczęto szeroko zakrojoną renowację, która miała podwójny cel: stworzenie oazy spokoju, miejsca, które łączy w sobie wszystkie udogodnienia bliskości miasta z poezją toskańskiej wsi. Z drugiej strony przywrócenie oryginalnego dziedzictwa architektonicznego tego miejsca.

Winiarnia jest prawdziwym bijącym sercem firmy, otoczonym spokojną i relaksującą atmosferą, która przypomina prawdziwe czasy wiejskiego życia. Piwnica wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w dążeniu do innowacji i jakości. Ziemia, kamień, drewno i stal łączą się tutaj w harmonii z najnowocześniejszą technologią enologiczną, która nadzoruje etapy winifikacji, konserwacji i dojrzewania win.

Zobacz ofertę win Il Palazzo tu!

 

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Lokalizacja winiarni il Palazzo

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram