Bodegas Saura

Projekt winiarski mający na celu przywrócenie uprawy winorośli w Caravaca de la Cruz i produkcję wysokiej jakości win przy użyciu tradycyjnych metod. Projekt ożył w 2015 roku wraz z narodzinami VIÑEDOS DE UTOPÍA.

Łącznie 15 hektarów zostało obsadzonych odmianami winorośli monastrell i garnacha. Winorośl jest młoda, ale uprawiana tradycyjnie i ekologicznie, aby osiągnąć najwyższą jakość winogron.

Klimat na terenie posiadłości jest głównie kontynentalny, złagodzony wpływem Morza Śródziemnego, z długotrwałym nasłonecznieniem i średnią sumą opadów 300-400 mm rocznie. Winorośl jest uprawiana ekologicznie i naturalnie, w harmonii z lokalnym ekosystemem, dając świeże owoce o umiarkowanej kwasowości i zawartości alkoholu.

Winnice Bodegas Saura znajdują się na małych tarasowych działkach, które przepływają przez góry Sierra de las Cabras. Całkowicie dzikie tereny otoczone śródziemnomorską fauną i roślinnością w jej pierwotnym stanie. Winnice wiją się tarasami ukrytymi w małych górskich polanach, otoczone naturą i dostępne tylko jeepem lub konno.

Winnice znajdują się w apelacji DO Bullas. Kraina, której związek z winem sięga tysięcy lat, a znaleziska archeologiczne sięgają ponad 2600 lat wstecz. Monastrell jest odmianą autochtoniczną, a zatem odmianą dominującą w tej apelacji.

Zobacz ofertę win Bodegas Saura tu!

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram