W naszej ofercie pojawił się nowy producent Bosco Albano z prestiżowego regionu Friuli- Wenecja Julijska. Ten północnowschodni region słynie z idealnego klimatu do uprawy białych winorośli, a wina, które tu powstają mają reputację idealnych do łączenia z jedzeniem.

Jesteśmy młodą firmą, ale nasza winnica ma długą historię. Z miłością i determinacją nauczyliśmy się szanować ziemię i nasze korzenie, nie przestając patrzeć w przyszłość. Jesteśmy właścicielami małego, dziewiczego rezerwatu, w którym polowanie jest zabronione, małej przystani wolnej od szaleńczego tempa świata biznesu.

Pogranicze dwóch regionów, obejmujące 45 hektarów zamkniętego terenu, z czego 39 to winnice, z produkcyjną piwnicą winną w centrum. Tutaj krajobraz i winorośl tworzą wspaniałe krajobrazy, które stanowią tło dla naszej posiadłości.

Niskie otaczające równiny z glebami bogatymi w margle i gliny sprawiają, że nasza posiadłość jest idealnym miejscem do produkcji wina i jedną z najbardziej wyrazistych winiarni w okolicy.

W połowie drogi między Alpami a Adriatykiem, 45 hektarów naszej posiadłości jest zanurzone w pagórkowatym krajobrazie. Dzięki obecności podziemnej warstwy wodonośnej, mają one doskonały mikroklimat. Gleba jest przeważnie gliniasta, co pozwala na produkcję szczerych i autentycznych win.

W naszej winiarni, na każdym kroku można poczuć naszą głęboką więź z ziemią i szacunek dla niej. Tutaj dojrzewa nasza interpretacja terytorium Friulii. Na wszystkich etapach produkcji wina podkreślamy jego autentyczność i charakter. Naszą filozofią jest przetwarzanie wyłącznie własnych winogron, przy całkowicie autonomicznej produkcji.

Zrównoważony rozwój oznacza dla nas nie tylko poszanowanie środowiska, ale także kontynuowanie inwestycji w badania i eksperymentowanie z technikami i procesami w celu dostosowania się do aktualnych zmian klimatycznych. Pozwala nam to na uzyskanie najlepszej jakości winogron z najwyższym szacunkiem dla winorośli, bioróżnorodności gleby i środowiska otaczającego winnice.

Wierzymy, że jakość nie jest dziełem przypadku, ale wynikiem czynników technicznych i organizacyjnych, które pozwoliły nam uzyskać ważne certyfikaty. Potwierdzają one, że Bosco Albano jest profesjonalną winiarnią, skoncentrowaną na zaspokajaniu potrzeb klientów, którzy coraz bardziej zwracają uwagę na bezpieczeństwo żywności oraz zrównoważony rozwój swoich produktów i firmy. W ten sposób nasi konsumenci i firmy partnerskie otrzymują gwarancję naszego codziennego zaangażowania w ciągłe doskonalenie i rozwój.

Pełna gama win Bosco Albano w naszej ofercie: kliknij TU.

 

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram