Wina niemieckie przeżywają poważny kryzys już od wielu lat. Wielu konsumentów kojarzy je po prostu ze słodką lemoniadą (Liebfraumilch) i nie rozumie skomplikowanego systemu nazewnictwa stosowanego w Niemczech.

Mówiąc o winach niemieckich nie sposób nie wspomnieć o szlachetnym Rieslingu, najbardziej chyba niedocenianej na świecie odmianie winogron. Cechą charakterystyczną dla tych doskonałych gron jest fakt, iż oddają one najwięcej z miejsca w którym rosną.

Oznacza to, iż te same grona uprawiane na różnych glebach i w różnych warunkach klimatycznych dają zupełnie inne wina. Niemcy twierdzą wręcz iż do każdej istniejącej potrawy są w stanie dopasować Rieslinga.

Niemcy począwszy od 1988 roku mają serię bardzo udanych roczników (w przeciwieństwie do innych części Europy). Warto zatem zwrócić uwagę na wina niemieckie, które w znacznej mierze niedoceniane mogą nam dostarczyć doskonałych win białych po bardzo okazyjnych cenach.

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram