Z pewnością największy na świecie konkurs winiarski, Decanter World Wine Awards po raz kolejny pobił w tym roku rekordy pod względem największej liczby zgłoszeń – oceniono 18 250 win z 57 krajów.

Ale nie chodzi tylko o wielkość – kolegialny, trzystopniowy proces oceniania konkursu jest uznawany przez wiodących międzynarodowych ekspertów winiarskich za wiarygodny, a wielu z nich bierze udział w procesie oceniania.

„Z dumą informujemy o wyjątkowym osiągnięciu naszego Casa Silva Gran Terroir de Los Andes D.O. Los Lingues Carménère 2022, które otrzymało prestiżowy tytuł Best in Show w konkursie Decanter World Wine Awards 2023🥇.

To nie tylko jedyne chilijskie wino, które zapewniło sobie miejsce na prestiżowej liście Best in Show, ale także pierwsze  z uznanej doliny Colchagua, które otrzymało to wyjątkowe wyróżnienie!

Carmenère, odmiana winogron historycznie związana z Bordeaux, znalazła swój idealny terroir w dolinie Colchagua, a zwłaszcza w winnicy Los Lingues Casa Silva, z unikalnym składem gleby i idealnym mikroklimatem. Rezultatem jest Carménère, który urzeka zmysły harmonijnym połączeniem bogactwa, elegancji i wyrazistego charakteru.”

Casa Silva Gran Terroir Carmenere

 

Więcej informacji o konkursie: kliknij tu.

 

 

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram