Walentynki to wyjątkowe święto, a wino jest doskonałym dodatkiem do romantycznego wieczoru. Wina musujące i różowe są popularnymi wyborami na tę okazje, ponieważ nadają one atmosfery radości i elegancji. Wina musujące, takie jak szampan lub prosecco, są świetnym dodatkiem do miłosncyh potraw, takich jak ostrygi, sushi czy świeże owoce.

Różowe wina, z racji miłosnej barwy, są także doskonałym wyborem na Walentynki. Zazwyczaj są to wina łagodne i świeże, a ich kolor dodaje uroku romantycznemu wieczorowi.

W Walentynki często też wręczamy bombonierki i inne desery jako miłe prezenty dla ukochanych. Do czekoladek lepiej wybierać czerwone, półwytrawne lub półsłodkie wina, za to do ciast i ciastek zazwyczaj najlepiej pasują wina słodkie w białym kolorze.

Sposobów na celebrację Święta Zakochanych jest bez liku, dlatego wybierając wino kierujmy się przede wszystkim tym, co podpowiada nam serce. Wybrana butelka ma nam sprawić radość i przyjemność, nie bójmy się spontanicznych wyborów!

Wina różowe w naszej ofercie

Wina musujące w naszej ofercie

 

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram