W niedawnym panelu degustacyjnym Jamesa Sucklinga dla win z apelacji Chianti Classico nasz producent- Tenuta Di Bibbiano otrzymał bardzo wysokie oceny punktowe dla wszystkich swoich win- w tym 95 punktów dla Vigna del Capannino i 93 punkty dla Chianti Classico Riserva. Gratulujemy i polecamy te wspaniałe wina.

TENUTA DI BIBBIANO CHIANTI CLASSICO RISERVA 2019 – ocena 93/100
W smaku wyczuwalne żurawiny i truskawki, a następnie nute mięsna i krwiste pomarańcze. To soczyste i pyszne Chianti Classico Riserva z pikantnym smakiem, który jest w pełni wpleciony w wino. Średnio zbudowane z mocnymi, ale jedwabistymi i wytrawnymi taninami. Piękne teraz.

TENUTA DI BIBBIANO CHIANTI CLASSICO GRAN SELEZIONE VIGNA DEL CAPANNINO 2019 – ocena 95/100
Złożony nos ziemistych jagód, pomarańczy i suszonych śliwek z nutami smoły, czarnej herbaty i nowej skóry. Soczyste Chianti Classico Gran Selezione, pomimo strukturalnego, pełnego podniebienia. Mocne, bardzo zintegrowane i kompletne z wytrawnym, ale świeżym i mineralnym finiszem. Pyszne do picia teraz, ale będzie się dobrze rozwijać.

Łukasz Bogumił: Od niemal dziesięciu lat jestem głównym sommelierem importera win Wineonline w Warszawie, gdzie odpowiadam za szkolenia dla pracowników, degustacje dla klientów oraz opiekę merytoryczną nad treścią publikacji drukowanych i online.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram